hans-rietveld-agrarisch-advies-een-zorg-minder(2)
Nieuws

Een zorg minder!

Ontdek nu

11 sep 2024

Subsidie reductie stikstof Noord-Nederland

Voor de agrarische ondernemers in Groningen, Friesland en Drenthe gaat, opnieuw, een subsidie open voor het reduceren van stikstof. De subsidie kan in twee vormen worden aangevraagd: in de vorm van advies of in de vorm van een investering om de ammoniak emissie, uit de stal, te reduceren. De aanvraag van de subsidie kan gedaan worden vanaf 2 oktober 2024 en de volgorde van binnenkomst is bepalend. Beide vormen van subsidie worden verder toegelicht.

Categorie A – Advies

2 oktober 2024 t/m 31 december 2024

Als ondernemer kan u advies vragen voor het verlagen van stikstof emissie op uw bedrijf. Dit kan individueel of door middel van een studiegroep. Voor dit advies kan u een subsidie ontvangen, mits het door een externe adviseur wordt gegeven, geregistreerd in het BAS-register. Het advies kan de volgende onderwerpen bevatten:

  • Verhogen aantal uren weidegang;
  • Verlagen ruw eiwitgehalte in het rantsoen en op gebied van graslandmanagement;
  • Het verlagen van ammoniakuitstoot specifiek op het bedrijf.

De subsidie bedraagt maximaal €5.000,- per agrarische onderneming en maximaal €2.500,- per aanvraag. Voor de aanvraag zijn de volgende documenten nodig en SNN stelt hier formats voor beschikbaar (zie link):

  • Een offerte;
  • Mkb-toets ;
  • Verklaring: niet in financiële moeilijkheden;
  • Adviesrapport.

Website SNN

Categorie B, C en D – Niet-productieve investeringen

2 oktober 2024 t/m 13 november 2024

Naast dat u advies kan aanvragen, kan u ook een niet productieve investering doen door middel van deze subsidie. U kan hiervoor €60.000,- ontvangen, dit mag maximaal 80% van de totale investering zijn. Heeft u in 2023 deze subsidie ook al ontvangen voor een andere investering, dan krijgt u €60.000,- minus het bedrag van 2023. Hieronder worden een aantal voorbeeld investeringen genoemd.

  • Mestrobots;
  • Installaties voor schoonsproeien loopvloeren;
  • Registratiesystemen;
  • Installaties voor sproeien van magnesiumchloride op traditionele roostervloeren.

Hier zitten specifieke voorwaarden aan verbonden;

  • Aanleg/uitbreiding opslag- en opvangcapaciteit regenwater en mestopslag.

Hier zitten extra voorwaarden aan verbonden;

Bij het aanvragen van de subsidie dienen onderstaande documenten meegestuurd te worden:

  • Een offerte;
  • Mkb-toets;
  • Verklaring: niet in financiële moeilijkheden.

Aan de investering kunnen specifieke voorwaarden zitten. Voor meer informatie klik op onderstaande knop.

Meer informatie

Ga terug